A nap elején 18 893 pontig kapaszkodott fel a BUX index, ez fél százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom átlagosnak mondható az első órákban, meglepő talán csak az, hogy a 900 millió forintos OTP mögött 350 millióval a Magyar Telekom álla a második helyen, miközben a Mol mindössze 35 milliós forgalmat bonyolított.
A vezető részvények a nap elején javítani tudtak, a Telekom a magas forgalom mellett 1,2 százalékos drágulásával is az élen jár, így 412 forintot érnek a távközlési papírok. Jól szerepel az OTP is, mely 0,9 százalékkal ér többet, mint csütörtökön, így 4742 forinton áll, míg a Mol 17 380 forintos árfolyama 0,1 százalékkal alacsonyabb a tegnapinál.
A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékos erősödéssel kezdte a napot, így 34 655 forintot ér, míg az Egis 18 850 forintos ára 0,4 százalékkal magasabb, mint csütörtökön.
