Így a cég kezességként fenntartott kölcsöne ugyanekkora összeggel csökkent. Szintén az E-Star Nyrt. tulajdonában lévő E-Star Polska pedig közölte, a tartozás fennmaradó részét megvette a banktól. Ezek után az E-Star-csoport szinten már csak 80 millió forint magyar bankhitelállománnyal rendelkezik a korábbi 4,5 milliárd forintos összeg után.
Az ügyletek részei a korábban megkezdett hitel restrukturálásának; a tartozás kifizetésének forrását a közlemény nem jelzi, de korábban is a lengyel leány fizette ki a Raiffeisen hitelének behajtóhoz került részét. A csoporton belül a lengyel cég működik a legeredményesebben, termeli a legtöbb készpénzt.
