BUX 139144.50 1,1 %
OTP 44680 1,59 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minimálisra csökkent az E-Star magyar bankhitele

Az E-Star ESCO Kft. mintegy 100 millió forint összeget kifizetett a Raiffeisen Banktól kapott hiteléből − jelentette be az E-Star a BÉT honlapján.

2013. február 28. csütörtök, 06:08

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Így a cég kezességként fenntartott kölcsöne ugyanekkora összeggel csökkent. Szintén az E-Star Nyrt. tulajdonában lévő E-Star Polska pedig közölte, a tartozás fennmaradó részét megvette a banktól. Ezek után az E-Star-csoport szinten már csak 80 millió forint magyar bankhitelállománnyal rendelkezik a korábbi 4,5 milliárd forintos összeg után.

Az ügyletek részei a korábban megkezdett hitel restrukturálásának; a tartozás kifizetésének forrását a közlemény nem jelzi, de korábban is a lengyel leány fizette ki a Raiffeisen hitelének behajtóhoz került részét. A csoporton belül a lengyel cég működik a legeredményesebben, termeli a legtöbb készpénzt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet