BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oktatási központot alapított az OTP

Uniós támogatással és az OTP Bank hozzájárulásával nyílt meg egy modern technológiával felszerelt oktatási központ, ahol középiskolásoknak adnak képzést a pénzügyi ismeretekről.

2013. február 27. szerda, 18:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Unió 1,1 milliárd, az OTP Bank 600 millió forintot adott annak az oktatási központnak a felállítására és működtetésére, ahol középiskolásoknak adnak képzést pénzügyekből.

Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója az InfoRádiónak elmondta: minden korban más ismeret szükséges. Első lépés a zsebpénz megfelelő beosztása, aztán jöhet a pénzügyi tervezés, a különböző pénzügyi termékek bemutatása. A tananyag végén alapvető ismereteket kapnak a diákok arról, hogyan működik egy vállalat.

Bár a program középiskolásoknak szól, szeretnék kiterjeszteni az oktatást általános iskolára is. Minél korábban kezdik a pénzügyekkel való megismerkedést, annál hamarabb kialakul az a tudatos pénzügyi gondolkodás, ami alapján megfontoltabb döntéseket tudnak hozni, akár mint magánember, vagy mint vállalkozó - hangsúlyozta Csányi Sándor.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet