BUX 138408.69 0,57 %
OTP 44350 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonul román tőkepiacról az OTP?

Nincs már üzleti perspektíva a román börzében?

2012. december 19. szerda, 17:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alig háromévnyi jelenlét után felhagy tőkepiaci tevékenységével az OTP bank Romániában - állítják helyi hírforrások. Az Bukaresti Értéktőzsde (BVB) adatai szerint az OTP a 34-ik helyen áll a brókercégek 52-es listáján, az év első 11 hónapjában 68,3 millió lej (egy euró 4,4 lej) forgalmat bonyolított, piaci részesedése 0,36 százalék körüli. Noha a magyar pénzintézet egyelőre nem kommentálta híreszteléseket a pici szereplők állítják: a brókercégek az alacsony forgalom, az IPO-k hiánya és a sorozatos botrányok miatt menekülnek a BVB-ről.

Október elején bombaként robbant a hír, mely szerint az ING bezárja brókercégét Romániában, alig egy hónappal később az Unicredit is bejelentette, hogy távozik a bukaresti parkettről. A válság kirobbanása óta ezzel összesen 25 brókercég hagyott fel tőkepiaci tevékenységével Romániában.

A külföldi befektetőket a román kormány évek óta a nagy állami vállalatok privatizációjával ámítja, ám ezek tőzsdei bevezetése rendre elmaradt, egy a napokban született kormánydöntés értelmében pedig borítékolható, hogy a várt listázásokra 2013 végéig nem is kerül sor.

A bukaresti börze (BVB) kapitalizációja az idén 16,3 milliárd euróról 19,3 milliárd euróra emelkedett, miközben a listázott cégek száma 79-ről 81-re nőtt. IPO ugyan a korábbi ígéretek ellenére idén sem volt Bukarestben, a két új vállalat a Rasdaq piacról \"igazolt át\" a szabályozott piacra. A brókercégek száma eközben 61-ről 51-ra apadt.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet