BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A többség emelkedett - Újabb csúcs felé tör a DAX

A nyitás utáni bizonytalanságot felváltotta az optimizmus, pluszba fordultak az enyhe mínuszok a nyugat-európai börzéken. Az Eurostoxx 50 azonban csak szerény mértékben - tudott emelkedni, mert a bankrészvények áresése egyelőre nem állt meg.

2012. december 11. kedd, 10:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kezdenek magukhoz térnek az európai tőzsdék, az indexek többsége emelkedett, ami azért is biztató, mert a tegnapi nagy áresés után a bankoknak még nem sikerült talpra állnia. Jóllehet tegnap drámai volt az áresés az olasz bankrészvények esetében - több mint 6 százalékot zuhant a részvények ára - ma még valamennyi nagy bank árfolyama 1-1,5 százalékos gyengülést mutatott. A jó néhány napja még igencsak preferált pénzintézeti papírok ára lassan visszatér az emelkedés előtti szintre.

Igazi optimizmust - közel 1 százalékkal emelkedtek az árak - egyelőre az athéni tőzsde tudott felmutatni, bár a tegnapi nagy vesztesek, az olasz MIB, a francia CAC 40 és a spanyol IBEX mind fél százalék vagy afeletti erősödést regisztrált.

DAX újabb csúcsot is érinthet, hisz már 7552 pontot ért el, ami 0,29 százalékos erősödést jelent. Több mint 1 százalékkal drágult az E.ON, az RWE és a gyorsjelentését ma közzétevő Thyssenkrupp részvényeinek árfolyama.

A londoni FTSE 100 is magára talált a reggeli gyengélkedést követően. Az index értéke 5922 pontot ért el, ami már néhány ponttal magasabb, mint az előző napi záróérték.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet