Áremelkedést egyedül a Magyar Telekom tudott produkálni, napközben szép lassan kúszott fel az árfolyam 380 forintig. A papír vélhetően azért drágult 1,6 százalékkal, mert a cég vezérigazgató-helyettese pénteken 13 500 darabos pakett vásárlásáról döntött.
A Richter enyhén, az OTP és a Mol erősebben húzta lefelé az indexet. A gyógyszergyári részvények ára végül 0,2 százalékkal gyengült a zárásban 36 115 forinton cseréltek gazdát az értékpapírok. Az olajipari társaság részvényeitől vélhetően azért szabadultak a befektetők, mert a stratégiai gáztározóhoz kapcsolódó szerződések felbontásával 5-7 milliárd forintnyi nettó profittól eshet el a társaság. A zárásban kissé felhúzták a részvény árát, így 17 150 forinton zárt a kereskedés, ami már csak 0,9 százalékos csökkenést jelentett.
A hatmilliárd forintos összforgalomból a legjelentősebb forgalmat - 3,3 milliárd forintot - az OTP papírjaira adták. A bankrészvény árfolyama végül 0,3 százalékkal csökkent, ami különösen jónak számít annak fényében, hogy az olasz miniszterelnök lemondásának hírére az olasz bankrészvények például több mint 6 százalékot zuhantak, de 1,5 százalék körüli értékben csökkent az árfolyama a német és francia hitelintézetek papírjainak is. A zárásban az OTP 3998 forintig kapaszkodott.
Az Egisnek egész kicsi, 17 millió forintos forgalom mellett, végül pluszban sikerült befejeznie a napot. A zárásban 17 120 forintot értek a részvények, vagyis 0,7 százalékot emelkedett az árfolyam.
