Délután két órakor immár 0,8 százalékkal volt magasabb a Telekom árfolyama a pénteki záráshoz képest - vagyis napközben tovább erősödés történt. A forgalom közepesnek mondható - 200 millió forint - 377 forint volt az utolsó kötésiár. Az OTP, a Richter és a Mol 0,2-1,3 százalék közötti mínuszt tudott felmutatni.
A Richter 0,5 százalékkal 36 000 forintra süllyedt, az OTP 1 százalékot vesztett értékből, így 3970 forinton forgott, míg a Mol 1,3 százalékos mínuszban volt. Az olajrészvények már 17 075 forinton is megvásárolhatók voltak, mert a délelőtt folyamán végül eljutott a befektetőkhöz az a hír, hogy a stratégiai gáztározóhoz kapcsolódó szerződések felbontásával 5-7 milliárd forintnyi nettó profittól eshet el a társaság.
