BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betörtek Budapestre az európai mínuszok

Az európai korrekciós hullám a Budapesti Értéktőzsdét is utolérte. Az index 17652 ponton állt kora délután, ami 0,75 százalékos csökkenést jelent – egyedül a Magyar Telekom drágul, mert a cég vezérigazgató- helyettese annyira olcsónak tartotta a papírokat, hogy pénteken vett is 13 500 darabos pakettet.

2012. december 10. hétfő, 14:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Délután két órakor immár 0,8 százalékkal volt magasabb a Telekom árfolyama a pénteki záráshoz képest - vagyis napközben tovább erősödés történt. A forgalom közepesnek mondható - 200 millió forint - 377 forint volt az utolsó kötésiár. Az OTP, a Richter és a Mol 0,2-1,3 százalék közötti mínuszt tudott felmutatni.

A Richter 0,5 százalékkal 36 000 forintra süllyedt, az OTP 1 százalékot vesztett értékből, így 3970 forinton forgott, míg a Mol 1,3 százalékos mínuszban volt. Az olajrészvények már 17 075 forinton is megvásárolhatók voltak, mert a délelőtt folyamán végül eljutott a befektetőkhöz az a hír, hogy a stratégiai gáztározóhoz kapcsolódó szerződések felbontásával 5-7 milliárd forintnyi nettó profittól eshet el a társaság.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet