Vélhetően a kedvezőtlen spanyol makrogazdasági hiánnyal kapcsolatos hírek voltak azok, melyek elbizonytalanították a befektetőket a globális tőkepiacokon tegnap késő délután. Így a napközben inkább felfelé mozgó BUX index sem úszhatta meg a sorsát, végül mélyen mínuszban fejezte be a napot. A pesszimizmusnak köszönhetően a nap végére fél százalékot veszített értékéből, így a záráskor 18 865 ponton állt meg.
A forgalom kimondottan alacsony volt, mindössze 5,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok, és most is csak a szokásos öt nagyobb részvény keltette fel a befektetők figyelmét. Blue chipek közül egyedüliként az OTP árfolyama esett: a bankpapír 2 százalékkal 4079 forint lett - , 4 milliárd forintos forgalom mellett. A többi nagy papírnak - az Egisnek, a Molnak, a Richternek, valamint a Magyar Telekomnak - szerény mértékben emelkedett vagy stagnált az árfolyama, az együttes forgalmuk nem érte el az 1 milliárd forintot. Szintén jelképes forgalom mellett emelkedett a CIG Pannónia, illetve az Appeninn jegyzése, 0,94-1,54 százalékkal, miközben a Pannergy stagnált.
Az A kategóriás részvények közül a hétfői napon jól szereplő TVK-nak, Rábának és Danubiusnak csökkent még az árfolyama. Ennek persze nem érdemes nagy jelentőséget tulajdonítani, mert míg a TVK esetében az 1 millió forintot sem érte el a forgalom, addig a szállodarészvényből mindössze három darab cserélt gazdát (2700 forintos árfolyamon, ami 0,7 százalékos visszaesést jelentett). A B kategóriás papírok között 5 millió forint feletti forgalma csak kevéspapírnak volt. A legnagyobb vesztesnek azonban a a maga 8,57 százalékos csökkenésével a Kreditjog bizonyult. A Hibridboxnak 35 millió forintos forgalom mellett csökkent 2,32 százalékkal a jegyzése.
