Az ázsiai és európai piacokat követve a budapesti börzén is inkább áresést tapasztalhattak a befektetők hétfőn. A BUX értéke 0,83 százalékkal csökkent, így végül 18 966 ponton állapodott meg. Volt a napnak azonban egy nagy nyertese, az OTP. A KBC által nemrégiben vételre ajánlott és a technikai elemzés alapján is kedvező hozammal kecsegtető pénzintézeti papír ára a kedvezőtlen nemzetközi környezetben is emelkedett. Így 5,14 milliárd forintos forgalom, 0,24 százalékos erősödés mellett 4150 forint lett a záróár.
A 7,7 milliárd forintos forgalom egyébként közepesnek volt mondható. Jelentősebb érdeklődés a Magyar Telekom mellett a Mol, a két gyógyszergyári részvény, illetve a \"szárnyaló\" E-star iránt nyilvánult meg. Ez utóbbinak hétfőn ismét - ezúttal 7,21 százalékkal emelkedett az ára, míg az Egisé és a Richteré csökkent. Az Egisé 48,5 millió forintos forgalom mellett 0,19 százalékkal, a Richteré közel negyedmilliárdos üzletkötés mellett több mint fél százalékkal csökkent
A Magyar Telekom és a Mol egyértelműen a nap vesztesei voltak. A távközlési papír ára 2,11 százalékkal csökkent, és 417 forinton zárult a kereskedés, míg az olajipari papírokért a nap végén már csak 18500 forintot adtak, ami 1,59 százalékos értékvesztést jelentett.
Kedvelt volt még a befektetők körében a sajátrészvény-vásárlást bejelentő Danubius is, 3,42 százalékot emelkedett a részvények ára, míg fél százalékkal drágult a TVK és 0,24 százalékkal a Rába.
A B-kategóriás részvények közül a 40 millió forint feletti forgalmat elérő, 16,21 százalékos áremelkedést produkáló Hybridboxot lehet érdmes megemlíteni, valamint a második legnagyobb forgalmú Synergont - év első 9 hónapjának nagy nyertesét - a részvények ára i1,87 százalékkal csökkent, s 427 forinton állapodott meg.
