Az biztos, hogy a ECB-s sajtótájékoztatót követően ismét nőtt a vásárlói kedv. A kedevelt blue-chipek hozták \"szokásos\" formájukat - 0,4-1,99 százalék közötti áremelkedéssel, a BUX 0,7 százalékos emelekedést elérve, 19060 pontos értéken állapodott meg. A 7,6 milliárd forintos forgalom közepesnek volt mondható, a legkeresettebb papír - a maga 5,3 milliárd forintos forgalmával most is az OTP volt. A szerdai 2 százalékos emelkedést után a bankrészvény ára már \"csak\"1 százalékkal melekedett elérve a 4090 forintot.
A nap nyertese egyértelműen a Mol volt. Bár forgalom alapján - 1,5 milliárd forint - második helyen végzett részvény az áremelekedése megközelítette a 2 százalékot, s18950 forintos áron zárult a kereskedés. A Richternek már messze nem volt ilyen jó napja. A gyógyszergyári papírokkal 1,67 százalékkal alacsonyabb értéken kereskedtek, mint szerdán, a zárásban már csak 38 830 forinton forgott a papír. A forgalom majdnem elérte a 350 millió forintot. Hasonló értékben zajlottak üzletek a Magyar Telekom részvényeire is. A távközlési társasaságnak jó napja volt, hisz a részvények ára közel fél százalékkal erősödött, s 422 forinton született az utolsó üzlet.
A minimális forgalmat bonyolító A kategóriás részvények közül többnek - Rába, Zwack, Danubius - csökkent az ára. Ez utóbbi esetében azonban fontos arra figyelni, hogy a szerdai 4 százalékos emelkedés egy nagy önkötésnek volt köszönhető. A B kategóriás részvényeknél szintén nagyon alacosny forgalom mellett árcsökkenést tapasztalhattak a befektetők. Kivételként talán egyedül a AAA-t érdemes megemlíteni. A használtautó forgalmazó cég részvényeinek ára ugyanis 5 százaékot erősödött 3 millió forint feletti forgalom mellett.
