BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Izgalommentes napot zárt a forint

Oldalazó mozgás jellemezte kedden a devizapiacot.

2012. október 2. kedd, 16:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német alkotmánybíróság elnöke azt nyilatkozta, hogy az eredeti tervekhez képest későbbre, valószínűleg a jövő évre fog átcsúszni a végleges döntés az ESM-mel kapcsolatban, illetve megerősítette, hogy vizsgálják az ECB OMT programját is. Amennyiben kifogást találnak ezzel kapcsolatban, akkor az Európai Bírósághoz továbbítják az ügyet. Ez a két dolog nem tett jót a hangulatnak a devizapiacon, mivel továbbra is megmarad a bizonytalanság a két, talán legfontosabb válságkezelő eszközzel kapcsolatban.

Egyre több kritika éri a Fed QE3-as, illetve az ECB kötvényvásárlási programmját is. Sokak szerint a Fed programja, csak egy szűk körben segít, viszont az inflációra negatívan hathat, az ECB eszközét viszont, jelenleg az igazán bajban lévő országok nem tudják igénybe venni. A hangulat romlásával együtt kis mértékban erősödött a dollár, ezért reggel 1,29-ről indult a kereskedés - közölte Bámli Károly, a Commerzbank szakértője. Ugyanakkor délutánig nagy változás nem történt, a keresztárfolyam kicsivel 1,29 felett forgott.

Így a forint értéke sem mozgott sokat az euróval szemben, este egy euróért 286 forintot kellett fizetni, míg egy dollár 221 forintot, egy frank 236 forintot ért.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet