BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak Japán tudott talpon maradni

Elgyengültek a távol-keleti piacok a keddi kereskedésben, melynek hátterében a globális gazdaság lassulása és az európai adósságválsággal kapcsolatos félelmek állhattak. Az Ázsia-szerte pesszimista hangulattól a japán benchmarkok függetleníteni tudták magukat, és mérsékelt emelkedést könyvelhettek el.

2012. szeptember 25. kedd, 09:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Ázsiai makrogazdasági adat ma sem érkezett, így a globális gazdaság gyengélkedése és az európai adósságválság került újra fókuszba. A világggazdaság kilátásaival kapcsolatban az IMF vezérigazgatója pesszimista képet vázolt fel egy találkozó keretében. A Nemzetközi Valutaalap szerint a központi bankok (Fed és ECB) által tett lépések jók, de ennek ellenére a júliusban előrejelzettnél alacsonyabb lehet a gazdaság bővülése.</banner>

<banner>Az európai piacok tegnapi borús hangulata az amerikai tőzsdékre is átragadt. A Dow rövid időre emelkedő pályára tudott kerülni, de zárásra a negatív tartományba csúszott vissza. Az amerikai makroadatok nélküli napon a tengerentúli indexek végül csökkenéssel mentek pihenni: a Dow 0,2, a Nasdaq 0,6, míg az S&P 500 0,2 százalékkal esett.
</banner>

<banner>Az ázsiai befektetőknek sincs miért örülnie, a vezető indexek a japán benchmarkok kivételével a negatív tartományban tartózkodnak. A Nikkei 225 0,3 százalékkal, a TOPIX 0,5 százalékkal emelkedett. A több éves minimuma közelében tartózkodó Shanghai Composite 0,3 százalékkal került lejjebb.
</banner>

<banner>A likviditási problémákkal küzdő Sharp közel 11 000 fős elbocsátást tervez, költségracionalizálási programja keretében. A vállalat már korábban bejelentette, hogy a pénzügyi nehézségei kezelése érdekében több eszközétől is meg kíván válni, melytől közel 213 milliárd jenes bevételt remél a következő év márciusáig. A részvények 2,8 százalékot csökkentek a keddi kereskedésben.
</banner>

<banner>Tegnap a Foxconn gyárában verekedés tört ki a munkások körében, melynek a rendőrök vetettek véget a társaság tájékoztatása szerint. A hír azért bírhat jelentőséggel, mert a társaság az Apple egyik beszállítója, és a termelés leállása akár a hiánycikknek számító Iphone 5 készülék gyártását is érinthette. A társaság 0,4 százalékot csökkent a honkongi börzén. </banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet