BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Görög kincstárjegy-kibocsátás emelkedő hozammal

Sikeresen értékesített 4,062 milliárd euró értékű 3 hónapos kincstárjegyet kedden Görögország, a hozam ugyanakkor emelkedett az azonos lejáratú adósságpapír legutóbbi, július 17-én tartott aukciójához képest.

2012. augusztus 14. kedd, 12:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedden értékesített 3 hónapos kincstárjegy hozama 4,43 százalékra nőtt a júliusi árverésen kialakult 4,28 százalékról - közölte a PDMA görög adósságkezelő központ. Az adósságpapírok túljegyzése 1,36-szoros volt, szemben a júliusi 2,12-szeressel.

Az ötödik éve recesszióban lévő Görögország két éve nem ad el hosszabb futamidejű adósságpapírokat, mivel a kötvények hozama rekordmagasságúra nőtt. Az állampapírpiacon ezért csak legfeljebb egyéves lejáratú kincstárjegyeket értékesítenek.

A görög hazai össztermék 6,2 százalékkal esett a második negyedévben a múlt év hasonló időszakához képest. Az első negyedévben 6,5 százalékkal zsugorodott a hazai össztermék (GDP).

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet