Hétfőn Japánból két makroadat is érkezett: míg a távol-keleti országban a munkanélküliségi ráta 4,3 százalékra csökkent az elemzők 4,4 százalékos várakozásaival szemben, addig a legalább 2 fős háztartások kiadásai 1,6 százalékkal emelkedtek az előző évhez viszonyítva, a piaci konszenzus 2,9 százalék volt.
Az ázsiai hírek mellett a befektetők már a közelgő Fed ülésre is figyelnek, ahol az amerikai monetáris döntéshozóktól egy újabb eszközvásárlási programra történő utalást várnak. A hét későbbi részében az EKB és a BoE is összeül, melytől a kamatok szinten tartását várják az elemzők.
A jegybanki várakozások közepette az amerikai piacok vegyesen teljesítettek: az indexek a nap túlnyomó részében a mínuszban tartózkodtak, végül a Dow stagnált, míg az S&P 500 0,1 százalékot, a Nasdaq 0,4 százalékot gyengült.
Az ázsiai kereskedés jóval szebb képet mutat, az irányadó börzék többsége emelkedik, melyben a KOSPI jár az élen, 2,1 százalékot erősödött. A japán benchmarkoknak is szép napjuk van, fél százalékot erősödtek.
A Hitachi részvények 2 százalékot emelkedtek, miután a társaság az április-júniusi időszakban közel megduplázta az eredményét az előző év azonos időszakához képest. A kimagasló profitot a társaság 1,4 százalékkal hanyatló árbevétel mellett tudta elérni.
Egy másik technológiai óriás, a Panasonic egyes vélemények szerint újra nyereséges lehet. Az elemzők 10 milliárd jenes eredményt várnak a vállalattól az előző év azonos időszaki 30,3 milliárd jenes vesztesége után. A papírok 4,6 százalékos emelkedést könyvelhetnek el.
