BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új szakemberekkel készül a tőzsdére a vagyonkezelő

Két új felügyelőbizottsági taggal készül őszi tőzsdei megjelenésére az Altera Vagyonkezelő Zrt.

2012. július 24. kedd, 13:40

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tervek szerint idén ősszel debütálna a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az Altera, így az ehhez szükséges döntések meghozatala is megkezdődött: a vagyonkezelő vállalat nyilvános részvénytársasággá alakult, átalakították a részvénystruktúrát, illetve döntöttek a kibocsátandó részvények mennyiségéről is. Ezen kívül elindult a felügyeleti engedélyek beszerzése is, a cég reményei szerint ez szeptember elejéig meg is valósulhat.

A tőzsdei bevezetés zökkenőmentessége érdekében két új felügyelőbizottsági tag, Bodnár Zoltán, volt MNB alelnök, és Oblath Gábor, a Monetáris Tanács korábbi tagjának kinevezéséről is döntöttek. Az Alterának nagyszabású tervei vannak, az igazgatóság azt szeretné ugyanis elérni, hogy a cég tőzsdei bevezetése az elmúlt öt év második legnagyobb nyilvános kibocsátása legyen és a jegyzést követően a társaság saját tőkéje elérhesse a kétmilliárd forintot.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet