BUX 139046.85 1,03 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forintban is jegyezhetők a CIG kamatozó részvényei

A CIG Pannónia bejelentette, hogy az áprilisi közgyűlésen elfogadottaknak megfelelően meg­kezdte a kamatozó részvények kibocsátásával megvalósuló alaptőke-emelésre való felkészülést.

2012. július 17. kedd, 21:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A CIG Pannónia igazgatósága első lépésként jóváhagyta a 750 forintos áron kibocsátandó B és C sorozatú részvényekhez készülő kibocsátási tájékoztatót, amely részletesen meghatározza a kamatozó részvények kamatozását, kibocsátásának feltételeit, jegyzésük módját és a majdani törzsrészvényekké alakításuk feltételeit.

Ezek a részvények a CIG legutóbb kibocsátott részvényeivel ellentétben nem nyilvánosan, hanem zárt körben lesznek kibocsátva, bár jegyzésükre jogosult az összes jelenlegi − pontosabban az augusztus 9-i − állapot szerinti tulajdonos. Itt csupán annyi korlátozás van, hogy azon tulajdonosok, akik 2010-ben, a legutóbbi kibocsátás előtt még több részvénnyel rendelkeztek, mint az idei tulajdonosi megfeleltetés alapján, ki vannak zárva a jegyzésből. Azaz a társaság tulajdonképpen \"bünteti\" azokat az alapító részvényeseket, akik az elmúlt időszak jelentős áresései során eladtak.

A minimálisan jegyezhető mennyiség 50 ezer eurónyi forint értékű csomag lesz, amelyet a két sorozat jegyzésénél külön-külön kell elérni. A két sorozat egyébként abban különbözik egymástól, hogy az egyik sorozat forintban 9 százalékkal kamatozik, a másik viszont euróban meghatározott és 7 százalékos kamatozású. Mindkét esetben a korábbi feltételek szerint alakul át törzsrészvényekké a papír. A jegyzők tehát mind jelentős áremelkedés, mind a jelenlegi alacsony ár megmaradása esetén jól járnának az egyszerű részvénytartáshoz képest, de egy szélsőségesen alacsony − 100 forint alatti − majdani átlagár esetén ez az előnyük elenyészik.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet