BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliós kibocsátással támadnak a vörös ördögök

Hosszas csúszás után a Manchester United a szerdára virradó éjjel benyújtotta az amerikai tőkepiaci felügyeletnek kibocsátási tájékoztatóját, amely szerint a New York-i értéktőzsdén értékesített részvényekből 100 millió dollárt vonna be a brit focicsapat.

2012. július 4. szerda, 14:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csapatot 2005 óta birtokló Glazer család tavaly fújta le a Szingapúrban tervezett 1 milliárdos elsődleges részvénykibocsátást a turbulens piaci viszonyokra hivatkozva, míg idén év elején még Hongkong szerepelt az IPO helyszíneként. A kibocsátási tájékoztató mindenesetre érdekes részletekkel szolgál a focicsapat pénzügyi helyzetét illetően.

A Manchester United tavaly 520 millió dolláros bevételt könyvelhetett el, főleg a szponzorpénzekből, az emléktárgyak utáni, illetve közvetítési jogdíjakból, valamint jegybevételekből. A társaság ugyan tavaly nyereséges volt, ám az azelőtti két évben üzleti veszteséget szenvedett el, elsősorban a magas finanszírozási költségek miatt, amelyeket végül 2010-ben sikerült lefaragni.

A csapat ugyanakkor összesen mintegy 664 millió dollár hitellel rendelkezik, amely egyes megfigyelők szerint meggátolja újabb világklasszis játékosok vásárlását. A Manchester United mindenesetre a foci világában igazi fejőstehénnek számít, főleg figyelembe véve, hogy a Kantar piackutató felmérése szerint világszerte 659 millió rajongóval bír, akiknek a fele a gyorsan fejlődő ázsiai és csendes-óceáni térségben él.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet