BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Luxemburgban sem remekel a Fotex

2012. június 27. szerda, 09:36

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság szerdai számának cikke

Négy hónapja vezették át a Fotex papírjait a luxemburgi tőzsdére, a részvények árfolyamának esése azonban az új piacon sem állt meg. Február végén, 1,06 eurón debütált a társaság a nagyhercegség tőzsdéjén − egy ideig a papírok párhuzamosan forogtak Pesten és Luxemburgban. Az átvezetésről szóló igazgatósági döntés után a magyar részvényesek pánikszerűen igyekeztek szabadulni papírjaiktól, 241 forintig szorítva le a cég részvényeinek árfolyamát. Az azóta eltelt időszak fényében azonban úgy tűnik, jól tették, hogy kiszórták a papírokat, a luxemburgi tőzsdén ugyanis még a pestinél is illikvidebb lett a Fotex-részvények piaca. A forgalom csak nagy ritkán haladja meg a tízezer darabot, gyakori, hogy egyetlen üzlet sem születik a BÉT-en valaha az egyik legmeghatározóbbnak számító társaság papírjaira. Az árfolyam pedig megállás nélkül zuhan, a papírok jelenleg épp a bevezetési ár felén, 53 centen forognak.
Pedig a cég vezetése szerint ennél jóval értékesebbek a részvények, az évenként elkészített becslés szerint az ingatlanvagyon értéke papíronként az ezer forintot is bőven meghaladja.


Reuters
Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet