A Napi Gazdaság szerdai számának cikke
Négy hónapja vezették át a Fotex papírjait a luxemburgi tőzsdére, a részvények árfolyamának esése azonban az új piacon sem állt meg. Február végén, 1,06 eurón debütált a társaság a nagyhercegség tőzsdéjén − egy ideig a papírok párhuzamosan forogtak Pesten és Luxemburgban. Az átvezetésről szóló igazgatósági döntés után a magyar részvényesek pánikszerűen igyekeztek szabadulni papírjaiktól, 241 forintig szorítva le a cég részvényeinek árfolyamát. Az azóta eltelt időszak fényében azonban úgy tűnik, jól tették, hogy kiszórták a papírokat, a luxemburgi tőzsdén ugyanis még a pestinél is illikvidebb lett a Fotex-részvények piaca. A forgalom csak nagy ritkán haladja meg a tízezer darabot, gyakori, hogy egyetlen üzlet sem születik a BÉT-en valaha az egyik legmeghatározóbbnak számító társaság papírjaira. Az árfolyam pedig megállás nélkül zuhan, a papírok jelenleg épp a bevezetési ár felén, 53 centen forognak.
Pedig a cég vezetése szerint ennél jóval értékesebbek a részvények, az évenként elkészített becslés szerint az ingatlanvagyon értéke papíronként az ezer forintot is bőven meghaladja.
Reuters
