A Mol pénteki bejelentései szerint megszűnt az OTP-vel kötött részvénykölcsönzési szerződés, így a társaság sajátrészvény-állománya a visszakapott 371 301 darabbal 5 518 256 darabra emelkedett. Ez alapján a Mol papíronként 454,54 forint osztalékot fizet, így az összesen 45 milliárdos keretből az állam 24,61 százalékos részesedése után mintegy 11,69 milliárd forintos osztalékban részesül.
Az már más lapra tartozik, hogy ez csak részben enyhíti az állam azon nem realizált veszteségét, amelyet a forint gyengülése és a vételárhoz képest a részvényárfolyam zuhanása okozott neki. Ugyan a Szurgutnyeftyegaztól az állam euróban vásárolta vissza a Mol-pakettet, az akkori hivatalos közlés szerint 22 400 forint volt a bekerülési érték. Ez alapján - kivonva a magán-nyugdíjpénztáraktól einstandolt részvényállományt - mintegy 141 milliárd forintos árfolyamveszteségnél járt az állam a pénteki árfolyam alapján, így az osztalékkal csökkentve is 129,3 milliárd forint a mínusz.
Ez az összeg nagyjából annyi, mint ahol tavaly augusztusban, a pakett megvásárlása után egy hónappal állt az állami mínusz. Akkor másfél évi gyednek, bő félhavi nyugdíjnak felelt meg ez az összeg. Akkor a fejlesztési tárca sietett leszögezni, hogy \"veszteség csak akkor keletkezne az állami részvénycsomagon, ha a kormány felelőtlenül kezdene el kereskedni a tőzsdén a részvényekkel, ami azonban ellentétes a kormány szándékaival\".
