A mozgáshoz forgalom viszont csak igen visszafogott mértékben párosult, összesen alig 8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok a BÉT-en.
A vezető részvények közül az OTP vezette az emelkedést, a bankpapír 1,85 százalékkal emelkedve 3590 forinton, napi maximuma közelében végzett. Jól teljesített a Richter is, amely egy százalékkal 35 650 forintra javított. Szektortársa, az Egis ezúttal nagyobb forgalom mellett 0,4 százalékkal 14 210 forintra javított, igaz a nap során hevesen csapkodott jegyzése.
A blue chipek négyesfogatából viszont a Mol és a Telekom már esett. Az olajpapírt az utolsó órában 15 700 forintos csúcsáról lökték vissza a 15 400 forintos zárószintre, ami tízforintos leértékelődést jelentett. A Telekom viszont továbbra is szenved, 1,6 százalékos esés után 429 forinton születtek rá az utolsó kötések.
