BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hullámvasútra ült a BUX

A reggeli erősödést hosszas lecsorgás, majd a negatív tartományban oldalazás követte, ahonnan délután sikerült kikászálódnia a BUX-nak. A mutató a kereskedés utolsó órájában rákapcsolt ugyan, ám zárásban kicsit visszapofozták, így végül mintegy fél százalékkal erősödve 16 492 ponton búcsúzott.

2012. május 29. kedd, 17:19

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mozgáshoz forgalom viszont csak igen visszafogott mértékben párosult, összesen alig 8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok a BÉT-en.

A vezető részvények közül az OTP vezette az emelkedést, a bankpapír 1,85 százalékkal emelkedve 3590 forinton, napi maximuma közelében végzett. Jól teljesített a Richter is, amely egy százalékkal 35 650 forintra javított. Szektortársa, az Egis ezúttal nagyobb forgalom mellett 0,4 százalékkal 14 210 forintra javított, igaz a nap során hevesen csapkodott jegyzése.

A blue chipek négyesfogatából viszont a Mol és a Telekom már esett. Az olajpapírt az utolsó órában 15 700 forintos csúcsáról lökték vissza a 15 400 forintos zárószintre, ami tízforintos leértékelődést jelentett. A Telekom viszont továbbra is szenved, 1,6 százalékos esés után 429 forinton születtek rá az utolsó kötések.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet