BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrupciós vizsgálat az INA-nál

Az INA irányításának Mol általi átvétele előtti időszak rendellenességeit vizsgálja a horvát korrupcióellenes hivatal.

2012. május 15. kedd, 14:44

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vizsgálatot indított a Mol irányítása alá tartozó INA-nál a horvát korrupció- és szervezett bűnözés elleni ügyészségi hivatal (USKOK), amely felszólította a társaságot, hogy adja át a 2008-2009 közötti olaj- és finomított termékek beszerzésére vonatkozó teljes iratállományát - idézte a Croatian Times a Vecernji list napilapot.

Az INA 2008 utolsó negyedévében származtatott ügyletein mintegy 1,5 milliárd kuna (200 millió eurós) veszteséget szenvedett el, amely a társaság pénzügyi összeomlásához, hatalmas adóhátralékhoz, illetve végül a cég vezetésének Molhoz kerülését jelentő részvényesi megállapodáshoz vezettek.

A vizsgálat fókuszában elsősorban az INA és az albán származású szlovén üzletember, Hetem Ramadi érdekeltségébe tartozó Salbatring International között létrejött szerződések állnak. Az INA a vizsgált időszakban kezdett alacsony kéntartalmú dízel beszerzésekbe a kis Salbatringtől, pedig korábban olyan nagy iparági szereplőktől vásárolt, mint a Vitol, a Glencore vagy a Litasco.

A beszerzések beindulásának évében az INA hatalmas veszteséggel zárta az évet, míg a Salbatring árbevétele az egy évvel korábbi 60 millió euróról 611 millióra ugrott - írta a lap.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet