A magyar deviza gyengülését elsősorban a dollár euróval szembeni erősödése magyarázza, ami a feltörekvő devizák egész piacán hasonló hatással jár - mondta el Kolba Miklós, az ING Bank devizaüzletágának vezetője.
A mai korrekcióval visszajött a helyére a forint, a szerdai rally ugyanis kissé túlzott volt a trader szerint, \"most jó helyen vagyunk\" - fogalmazott.
Az eurót immár 1,30 dollár alatt jegyezték, az európai közös pénz elsősorban a görög válsággal kapcsolatos aggályok miatt gyengült, és Kolba szerint tovább is folytathatja a lejtmenetet a fejleményeket - és azok hiányát tekintve. Ez pedig a forintra is további gyengülést hozhat - tette hozzá a trader, aki 290,5 és 295,50 forint között várja a következőkben az euró árfolyamát.
Délelőtt tizenegy órához közelítve az euróért 294 forintot kértek a devizapiacon, a dollárt 226, a svájci frankor pedig 243,50 forinton váltották, míg az euró 1,2998 dolláron forgott.
