BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszüntették Hernádi ellen a nyomozást

Magyarországon nem találtak okot arra, hogy tovább nyomozzanak a Mol-INA ügyben.

2012. január 30. hétfő, 11:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást a Mol-INA ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség - írta az Index az ügyészség hétfő reggeli közleménye alapján. Horvátország államügyészsége 2011 júniusában kezdeményezte Hernádi Zsolt, a Mol elnökének gyanúsítottként történő kihallgatását, mivel szerintük 10 millió eurós vesztegetési pénzt fizetett Ivo Sanader volt horvát miniszterelnöknek, hogy így segítse elő a Mol befolyásszerzéslt a hovát INA olajtársaságban.

A magyar Legfőbb Ügyészség viszont arról tájékoztatta a horvát ügyészséget, hogy a jogsegélykérelemben foglaltakat a magyar ügyészségnek nem áll módjában teljesíteni, mivel az a Magyar Köztársaság biztonságát veszélyeztetné. Korábban mivel a bűncselekményt nem lehetett kizárni az ügyészség nyomozást rendelt el. Ennek keretében a főügyészség számos banki- és cégadatot szerzett be, egy ciprusi cég magyarországi kereskedelmi képviseletén házkutatást tartott, okirati bizonyítékokat foglalt le, illetve szerzett be, továbbá több magyar és egy orosz állampolgárt is tanúként hallgatott ki. A beszerzett nagy mennyiségű adatot értékelve, a Központi Nyomozó Főügyészség megállapította, hogy a Mol érdekkörében nem volt a horvát ügyészség által felvetett bűncselekmény, ezért a nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntette az ügyészség.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet