A gyenge amerikai tőzsdenyitást követően - a vártnál jobb USA-beli munkaerőpiaci adatsor dacára - lefordultak a vezető részvényindexek, de a hangulatváltást a forint is megérezte.
Közép-európai idő szerint röviddel délután négy óra után a Footsie már csak 0,2 százalékos plusznál járt, míg a CAC-40 0,6, a DAX 1,3 százalkos mínusznál tartott, New York pedig 0,3-0,5 százalékos veszteséget mutatott fel.
Az euró forintjegyzése - amely 315 alatt is megfordult a csütörtöki 324 feletti tetőzés után - 316,30-ra kúszott fel, a dollár 248,80, a frank 259,70 forintra erősödött. Amint arról beszámoltunk, a Fitch különösebb meglepetést nem jelentő leminősítése is csak átmenetileg tudta gyengíteni a forintot.
Miután olyan konkrét hír, amely a fordulatot magyarázhatná, nem látott napvilágot, Csajbók Róbert, az ING Bank devizapiaci üzletkötője szerint profitkivét-hullámról, pénteki pozíciózárásokról van szó.
