BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs irány Ázsiában

Vegyes képet mutatnak ma reggel az irányadó ázsiai részvénypiacok, miközben a Nikkei 0,4 százalékot veszített értékéből addig a szingapúri és az indiai tőzsdeindex emelkedni tudott. A befektetők fókuszába az elmúlt napokban az európai adósságválság mellett az került, hogy továbbra sincs megállapodás az amerikai adósságplafonnal kapcsolatban az úgynevezett szuperbizottságban.

2011. november 22. kedd, 08:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentősebb esést mutattak tegnap az amerikai tőzsdék, aminek hátterében az európai adósságválság problémái mellett az áll, hogy egyelőre nincs megállapodás az amerikai adósságplafonnal kapcsolatban az úgynevezett szuperbizottságban. A végső határidő november 23, tehát az amerikai politikusoknak 2 nap áll a rendelkezésükre, hogy döntsenek a mintegy 1200 milliárd dollárnyi megtakarítás sorsáról.

Az amerikai tőzsdéken tegnap látott 1-2 százalékos eséseket követően azonban az ázsiai tőzsdéken már vegyes elmozdulások látszanak ma reggel. Miközben a Nikkei 0,4 százalékkal került lejjebb, addig az indiai és a szingapúri részvénypiacon emelkedést lehetett látni.

A vállalati hírek közül kiemelhető, hogy a Tokyo Stock Exchange Group megegyezett a második legnagyobb japán tőzsdét működtető Osaka Securities Exchange felvásárlásáról. A tokiói részvénypiac üzemeltetője 14 százalékos prémiumot fizet szektortársáért és várhatóan 2013 januárjában zárul le a tranzakció.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet