Jelentősebb esést mutattak tegnap az amerikai tőzsdék, aminek hátterében az európai adósságválság problémái mellett az áll, hogy egyelőre nincs megállapodás az amerikai adósságplafonnal kapcsolatban az úgynevezett szuperbizottságban. A végső határidő november 23, tehát az amerikai politikusoknak 2 nap áll a rendelkezésükre, hogy döntsenek a mintegy 1200 milliárd dollárnyi megtakarítás sorsáról.
Az amerikai tőzsdéken tegnap látott 1-2 százalékos eséseket követően azonban az ázsiai tőzsdéken már vegyes elmozdulások látszanak ma reggel. Miközben a Nikkei 0,4 százalékkal került lejjebb, addig az indiai és a szingapúri részvénypiacon emelkedést lehetett látni.
A vállalati hírek közül kiemelhető, hogy a Tokyo Stock Exchange Group megegyezett a második legnagyobb japán tőzsdét működtető Osaka Securities Exchange felvásárlásáról. A tokiói részvénypiac üzemeltetője 14 százalékos prémiumot fizet szektortársáért és várhatóan 2013 januárjában zárul le a tranzakció.
