BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félelem az úr Európában

A negatív nyitást követően tovább romlik a hangulat a vezető európai parketteken. A vezető indexek már 2 százalék körüli csökkenést mutatnak. A befektetők az amerikai hiány miatt kezdtek el ismét aggódni, hiszen az augusztusban megalakult szuperbizottság számára november 23. a végső határidő a döntésre hogyan takarítsanak meg 1200 milliárd dollárt.

2011. november 21. hétfő, 10:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Európához hasonlóan az USA is nyakig ül az adósságban. Múlt héten az adósságmutató túllépte a 15 ezer milliárd dollárt, és a politikusoknak mindössze néhány napjuk maradt, hogy megállapodjanak. Ha az egyeztetések sikertelenül zárulnak, akkor valamelyik hitelminősítő biztosan lépni fog. Addig kell \"kitalálniuk\", hogy a következő tíz évben hogyan takarítsanak meg 1200 milliárd dollárt. Megállapodás hiányában automatikusan mindenre kevesebb pénz jut majd, így például hadászati és szociális célokra is.

Ma délután egy fontosabb makroadat lát napvilágot, az amerikai használtlakás értékesítések száma fordíthatja meg a kedvezőtlen piaci hangulatot.

A Stoxx 600 szélesebb piacokat lefedő indexe 2 százalékot veszített értékéből, a legnagyobb 3 százalék feletti esést a nyersanyagkitermelő szektor szereplői mutatják, míg a kiskereskedelmi valamint az élelmiszeripar szereplői felülteljesítenek a mai esésben.

A banki szektor szereplő továbbra is nyomás alatt vannak. A Commerzbank több mint 4%-kal esik Frankfurtban, a Societe Generale és a BNP Paribas pedig Párizsban vette lefelé az irányt, előbbi 3,9, utóbbi 1,6 százalékot veszített értékéből.

Londonban a nyersanyagkitermelők a legnagyobb csökkenők. A Xstrata 3,3, a Anglo American 2,7 százalékos mínuszt mutat, a Rio Tinto 3,4 százalékot esik.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet