BUX 138413.64 0,57 %
OTP 44400 0,95 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa ideges

Tovább tart az ideges hangulat a vezető nyugat-európai parketteken, a főbb mutatók 1 százalék körüli mínuszban nyitottak és az azóta eltelt időszakban sem tudtak talpra állni a tőzsdék. A befektetők ismét az európai adósságválság miatt idegesek bár a spanyol és az olasz kötvényhozamok emelkedése megtorpant.

2011. november 18. péntek, 11:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A DAX már 1 százalék felett csökken, ezzel Európa leggyengébb piaca, míg a CAC 0,7 százalékot veszített értékéből, a londoni FTSE 100 0,9 százalékkal mozog tegnapi záróétéke alatt. Esik a szélesebb piacokat lefedő Stoxx 600 index is. Az index 0,7 százalékkal került lejjebb a technológiai és a vegyipari szektor alulteljesítése mellett. Az élelmiszeripari valamint az egészségügyi szektor szereplői felülteljesítenek.

A nagyobb papírok közül továbbra is eladói nyomás alatt vannak a banki részvények, 2 százalék felett esik a Credit Suisse és a Barclays. A német piacon az Infineon vezeti az esés, a harminc DAX komponens közül mindössze 5 van pluszban, de az emelkedés mértéke egyik részvénynél sem nagyobb, mint 0,5 százalék.

A Infineon szerdán tette közzé vártnál gyengébb gyorsjelentését, a papír azóta töretlenül esik.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet