A bányászati leányvállalatok értékesítését a közlemény a nehéz pénzpiaci viszonyokkal és a külső partnerek fizetésképtelenségével indokolja, bár feltételezhetően az érdemi tevékenységet évek óta nem folytató társaság előtörténete sem segítette elő a finanszírozás előteremtését.
A belső átszervezési folyamatot követően véglegesítésre kerülő szerződéstervezet alapján a szellemi termékek, földterületek és kutatási jog kerülne értékesítésre, míg a sugárvédő nehézbeton alapanyag Baritmix termékcsalád többsége maradna a Hun Miningnál, míg a megállapodás értelmében az anyaghányót harmadik félnek értékesítenék.
A közlemény szerint a tranzakció letéti megállapodásokon keresztül bonyolódna, a Davies Corporation első körben a Hun Mining 29 százalékos részesedését szerezné meg. Ehhez már szerződött a jelenlegi nagytulajdonos Servertech Inc-el a tulajdonában lévő 15,47 millió részvény megvásárlására. (A tavalyi tőkeemelésből származó, már többször tulajdonost cserélt részvények azóta sincsenek bevezetve a tőzsdére, mivel a novemberi határidő letelte óta sem született meg a befolyásszerzés kapcsán kötelező nyilvános vételi ajánlat, amiért már a PSZÁF is százmilliós bírságot szabott ki az eredeti apportáló cégekre.)
A közlemény szerint a tervezett lépések kapcsolódnak a holland 6GMobile nevű céggel folyó tárgyalásokkal, amely során a 6G tulajdonosai Hun Mining részvényeket vásárolnának, míg az anyavállalatot értékesítenék a Genesis utódjának.
Kérdés persze, hogy a kútba dőlt napelem-, illetve bányászati-sztori után mi sül ki a legújabb, ezúttal telekommunikációra irányuló tervből.
