BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott az INA profitja

Az INA-csoport csaknem háromszorosára, több mint 2 milliárd kunára (1 kuna több mint 40 forint) növelte nyereségét az év első kilenc hónapjában, a tavalyi év hasonló időszakával összehasonlítva - közölte a részben a magyar Mol tulajdonában lévő vállalat hétfőn, a zágrábi tőzsde (ZSE) honlapján.

2011. október 31. hétfő, 18:13

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első háromnegyed évben elért 2,07 milliárd kuna adózott eredmény 1,51 milliárd kunával, vagyis 270 százalékkal több a tavalyi első háromnegyed évinél. Az összes bevétel 22,8 százalékkal 22,72 milliárd kunára emelkedett.

A cégcsoport 2011 első kilenc hónapjában 5,77 milliárd kuna kamat- és adófizetés, valamint értékcsökkenés előtti eredményt (EBITDA) ért el, 56 százalékkal meghaladva a 2010-es hasonló időszak eredményét. Adó előtti eredménye 68 százalékkal 3,27 milliárd kunára növekedett.

A negyedéves jelentés szerint a javulás a megváltozott körülményeknek, a széleskörű üzleti tevékenységnek és a beruházások pozitív hatásának köszönhető. A fő hajtóerő a kutatás és a termelés üzletág volt, a magasabb kőolajárak és a megnövelt napi átlagos kitermelés jóvoltából.

A harmadik negyedévben az INA-csoport 1,68 milliárd kuna EBITDA-eredményt ért el, 10 százalékkal többet, mint egy évvel azelőtt, ám az adó előtti eredménye 22 százalékkal 764 millió kunára csökkent. Ezt a 2010-hez képest megnövekedett értékcsökkenésnek és amortizációnak tulajdonítják a jelentésben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet