BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási csalódás a Goldman Sachstől

Történetének második veszteséges negyedévét zárta az egykor a befektetési bankok üdvöskéjének számító Goldman Sachs.

2011. október 18. kedd, 13:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénzintézet a harmadik negyedévben 84 centes papíronkénti veszteséget szenvedett el, ami jócskán alulmúlja a tavalyi azonos időszak 2,98 dolláros EPS-ét, illetve az elemzői prognózisokat Az elemzői várakozások elmúlt időszakban tapasztalható fokozatos lefelé módosítása után már 16 centes papíronkénti mínusz volt a konszenzus, bár a Citi szakértői nemrégiben 65 centes papíronkénti veszteségről szóló előrejelzéssel rukkoltak elő, ám még ez is optimistának bizonyult.

A Goldman Sachs az idei harmadik negyedévben 3,59 milliárd dolláros bevételt könyvelhetett el, szemben a tavalyi azonos időszak 8,9 milliárdos értékével.

Az eredmény visszaesése mögött a gyorsjelentés szerint a befektetői bizalom romlása folytán a kereskedési bevételek érezhető csökkenése áll, ám a befektetési banki üzletág jegyzéseknél segédkező tevékenységének bevételei önmagukban 61 százalékkal zuhantak negyedéves összevetésben.

Lloyd Blankfein vezérigazgató a gyorsjelentésben csalódottságát fejezte ki a veszteség miatt, ám bízik benne, hogy a gazdasági és tőkepiaci környezet esetleges javulásából a Goldman is profitálhat majd.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet