BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Manipulálta a piacot az Erste-vezér? Vizsgálat indult a bank ellen

Az osztrák pénzügyi felügyelet (FMA) vizsgálatot indított az Erste Bank ellen – írta a Reuters. Ennek kapcsán azt próbálják megállapítani, hogy szabályosan könyvelte-e eddig CDS-portfólióját a pénzintézet, illetve hogy a múlt heti profitfigyelmeztetés kiadása előtt félrevezette-e a befektetőket a társaság vezérigazgatója.

2011. október 18. kedd, 17:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Erste október 10-én közölte, hogy idén 800 millió euró veszteségre számít a magyarországi rögzített árfolyamú végtörlesztések, az eurózónás kötvénykitettsége, illetve cds-portfólióján eszközölt leírások miatt. Utóbbi esetében a gondot az okozta, hogy a bank a múlt héten tért át a cds-ek származékos eszközként való könyvelésére, szemben a biztosítási követelésként csupán amortizációs értékvesztéssel történő nyilvántartással. Így az eszközök piaci értékre való átértékelése komoly mínuszt hozott.

A másik vizsgálat Andreas Triechlre vonatkozik, aki alig két héttel a profitfigyelmeztetés előtt egy interjúban közölte, a magyarországi végtörlesztések dacára tarthatóak az idei profitcélok. A jelentős veszteséget kilátásba helyező bejelentésre két és féléves mélypontra zuhant az Erse részvényárfolyama, magával rántva a szektor többi szereplőjének jegyzését is. Az FMA azt szeretné feltárni, hogy a bankvezér elkövetett-e tiltott árfolyambefolyásolást, illetve a bank maradéktalanul eleget tett-e közzétételi kötelezettségeinek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet