BUX 139192.62 1,14 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A legnagyobb orosz bank 7,6 százalékát viszik piacra

A Sberbank, a legnagyobb orosz bank 7,6 százalékát értékesítik szeptemberben a londoni, a párizsi, a frankfurti és a moszkvai tőzsdéken.

2011. július 6. szerda, 19:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Erről German Gref, a bank vezérigazgatója számolt be szerdán. Elmondta azt is, hogy augusztusban és szeptemberben igen sok befektetővel kíván tárgyalni a bank, külön kiemelve, hogy kínaiakkal is.

A Sberbank tavalyi profitja 181,6 milliárd rubel (6,4 milliárd dollár) volt, jóval meghaladta az egy évvel korábbi 24,4 milliárd rubelt.

A bank piaci tőkeértéke 58 milliárd dollár körül van.

A Sberbank részbeni privatizációjára az orosz kormány tavaly bejelentett magánosítási tervének a keretében kerül sor. Az orosz kormány tavaly három évre szóló privatizációs tervet hirdetett meg az idei évtől. Az állami tulajdonrészek értékesítéséből 35 milliárd dollár bevételre számítanak, amit a költségvetési hiány csökkentésére fordítanak. A terv összesen mintegy 900 társaságot érint.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet