BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kapott hivatalos értesítést a Mol a kiadatásról

Sem a Mol, sem Hernádi Zsolt, az olajipari társaság elnök-vezérigazgatója nem kapott hivatalos értesítést arról, hogy Horvátország jogsegély keretében hivatalosan is kérte Hernádi Zsolt előzetes kiadatását - mondta Pánczél Andrea, a Mol kommunikációs vezetője az MTI-nek.

2011. július 5. kedd, 09:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Népszabadság keddi számában azt írta, hogy Horvátország jogsegély keretében hivatalosan is kérte Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója előzetes kiadatását.

A lap több, egymástól független, de meg nem nevezett forrásból úgy értesült: a horvátok felajánlották, hogy az általuk később átadandó bizonyítékok és a később megadandó kérdések alapján Magyarországon hallgassák ki gyanúsítottként a Mol-vezért. A Népszabadság szerint ez azt sejteti, hogy egyelőre, legalábbis részben felajánlották az eljárás lefolytatását.

Az ügyben illetékes magyar hivatalos források nem kívánták kommentálni a lap értesülését.

A Népszabadság emlékeztetett arra, hogy horvát lapértesülések szerint Hernádi Zsoltot vesztegetéssel gyanúsítja az ottani ügyészség.

A lap valószínűsíti, ha a Hernádi elleni eljárás magyar részről zöld utat kapna, az alighanem már önmagában együtt járhat az elnök-vezérigazgató kényszerű távozásával Mol éléről.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet