BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyanúsítottként hallgatnák meg a Mol-vezért Horvátországban?

Horvátország jogsegély keretében hivatalosan is kérte Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója előzetes kiadatását - írta keddi számában a Népszabadság.

2011. július 5. kedd, 08:01

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap több, egymástól független, de meg nem nevezett forrásból úgy értesült: a horvátok felajánlották, hogy az általuk később átadandó bizonyítékok és a később megadandó kérdések alapján Magyarországon hallgassák ki gyanúsítottként a Mol-vezért. A Népszabadság szerint ez azt sejteti, hogy egyelőre, legalábbis részben felajánlották az eljárás lefolytatását.

Az ügyben illetékes magyar hivatalos források nem kívánták kommentálni a lap értesülését.

A Népszabadság emlékeztetett: horvát lapértesülések szerint Hernádi Zsoltot vesztegetéssel gyanúsítja az ottani ügyészség.

A lap valószínűsíti: ha a Hernádi elleni eljárás magyar részről zöld jelzést kapna, az alighanem már önmagában együtt járhatna az elnök-vezérigazgató Mol éléről történő kényszerű távozásával.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet