Részvényesi indítványra az Est Media (volt Econet.hu) közgyűlésének napirendjére tűzik a cég eredményesebb működését, finanszírozási kérdéseit - minden bizonnyal nem függetlenül az évről évre elért tetemes veszteségtől. A javaslat az igazgatóságot kötelezné intézkedési terv elkészítésére a cégcsoport eredményesebb működése érdekében, valamint az intézkedési terv jóváhagyása végett újabb közgyűlés összehívására.
Azt várják, tegyenek javaslatot azokra az intézkedésekre, amelyek azt célozzák, hogy a cég az Event üzletágán kívüli médiatevékenysége körében is pozitív, évről évre növekvő szintű üzemi eredmény elérésére legyen képes. Azt is szeretnék, ha a várhatóan eredményesen működni nem képes vállalkozásokkal sorsával kapcsolatban tervek készülnének, és kitérnének a cég finanszírozási kérdéseire.
A lépést minden bizonnyal az indokolja, hogy a cégcsoport tavaly is, tavalyelőtt is masszívan veszteséges volt, 772 millió, illetve 1,476 milliárd forint volt a mínusz. Tavaly ugyan ebből több, mint egymilliárd forint volt a saját részvények leértékelődésének hatása, de üzemi szinten is keletkezett 190 millió forint veszteség. A képhez hozzátartozik az is, hogy cég vezetése erre az évre már - amint a gyorsjelentésből is kitűnt - célként tűzte ki a pozitív üzemi eredményt.
A cég részvényei folyamatosan értéktelenednek el, idén már mintegy harmadát vesztették el a részvényesek vagyonuknak: a tavaly év végi 90 forintos árral szemben hétfőn a papírok már csak 55-58 forintot értek darabonként.
