BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Döcögve indult az év a sztár-alapkezelőnek

Úgy tűnik, ez az év már nem kezdődik döccenőmentesen John Paulson, a milliárdos sztár alapkezelő alapjai számára – derül ki a Reuters tudósításából.

2011. április 8. péntek, 14:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az év első három hónapjában a hírügynökség megbízhatónak nevezett forrásai szerint az alapkezelő legnagyobb portfóliói veszteségeket szenvedtek el. Igaz, más, kisebb alapjai állítólag nyereségesek voltak. (Sokféle befektetési alap portfóliójáról, eredményeiről csak kisebb-nagyobb késéssel értesülhetnek a befektetők, egyes esetekben ez másfél hónap is lehet.)

Az Advantage Fund, amelyben az alapkezelőre bízott vagyonok nagy részét őrzik, a hírforrás szerint 1,24 százalékot bukott a negyedév során, ezen belül márciusban 3,10 százalék volt a veszteség. Az Advantage Fund Plus három hónap alatt 1,74, márciusban 4,4 százalékot veszített. Ez utóbbi alapot különösen keményen érintette a japán katasztrófa, március 15-én egyetlen nap alatt 6,14 százalékot esett, de az USA bankszektorában és lakáspiacán is voltak rossz befektetései - írja a Reuters. Úgy tudják, még a cég legújabb, az aranypiacon aktív alapja is veszített (az arany árának komoly emelkedése ellenére). Paulson szóvivője nem kívánta kommentálni az információkat.

Paulson és cége, a világ egyik legnagyobb hedge fund-kezelője, amelyre eddig mintegy 36 milliárd dollárt bíztak, főleg azóta váltak híressé, hogy pár éve a subprime-válság során igen sikeres spekulációkat hajtott végre, több milliárd dollárt nyert a válságon.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet