A német DAB Bank már negyedik alkalommal átfogó vizsgálatot végzett a nők és férfiak befektetési szokásairól, és nem kevesebb, mint 450 ezer magánbefektetői számla adatait értékelte ki ehhez - írja a FondsProfessionell.de. Míg a korábbi években, 2007-ben és 2008-ban a nők nyúltak szerencsésebb kézzel a pénzügyi befektetésekhez, 2009-ben és 2010-ben a férfiak voltak sikeresebbek.
Ők ugyanis sokkal bátrabban kockázattak, és nagyobb arányban vásároltak részvényeket és opciós jegyeket, amelyek nagyobb kockázat mellett nagyobb hozamokat is elérhetővé tesznek. A nők ellenben inkább a biztonság felé orientálódtak, és inkább vettek kötvényeket, illetve szélesen diverzifikált befektetési alapok jegyeit. A férfiak likvid befektetés-állománya is rendszeresen alacsonyabb volt a nőkénél.
Majdnem fej-fej mellett végeztek a nemek 2009-ben, a férfiak 27,0, a nők 26,2 százalékos hozamot értek el, ami persze euróban még mindig nagyon kedvező, hiszen eközben a vezető német részvényindex, a DAX csak 24 százalékot ment. Tavaly jobban széthúzódott a mezőny, a nők 14,2 százalékával szemben a férfiak 17,2 százalékot hoztak össze, amivel kissé rávertek a 16 százalékot emelkedő DAX-ra is. A tanulmány következtetése: a férfiaknak inkább hossz idején, a nőknek bessz idején érdemesebb befektetniük megtakarításaikat.
A tanulmány készítői szerint a férfiak sikeréhez az is hozzájárulhatott, hogy 2010-ben például majdnem kétszer annyi tranzakciót bonyolítottak le, mint a nők. Vagyis gyakrabban reagáltak a piaci eseményekre és rendezték át portfóliójukat.
