A fejlett országokban a tovább javuló foglalkoztatás és az ennek nyomán feltehetően újabb lökést kapó gazdasági növekedés miatt javasolják vételre a részvényeket. A feltörekvő országokat pedig, bár a gazdasági növekedés lassulása várható, világgazdasági súlyuk növekedése miatt. Előnyben részesítik a nyersanyagszektor papírjait is, mert a közel-keleti konfliktus és a japán katasztrófa tovább emelheti a nyersanyagok iránti keresletet.
A hazai részvényeket viszont \"a válságadók fényében\" továbbra sem tartják vonzónak a cégnél. Alulsúlyozásra javasolják a magyar kötvényeket is, mert a társaság szerint a következő évekre meghirdetett gazdasági és költségvetési politika \"kidolgozottságával és végrehajthatóságával kapcsolatban sok a kérdőjel\", így nem számítanak állampapír-piaci hozamcsökkenésre. A magyar gazdaság magas külső adóssága továbbra is magas kockázatot jelent, ezért a deviza-befektetéseket is felülsúlyozásra javasolják a portfóliókon belül.
A K&H Alapkezelő 2010 végén 796 milliárd forintnyi vagyont kezelt, ebből 642 milliárdnyi volt befektetési alapokban, 124 milliárdnyi pedig intézményi ügyfeleké.
