BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan a GM tőzsdei kibácsátásánbak az időpontja?

A november 2-i amerikai időközi kongresszusi választások után tervezi a régóta rebesgetett tőzsdei kibocsátást az amerikai General Motors - állítják a céghez közelálló források.

2010. szeptember 2. csütörtök, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eddig a GM nem nevezett meg konkrét időpontot. A mostani hírek szerint a roadshow november 3-án kezdődik és legalább két hétig tart, a részvény árazását november 17-re, a kibocsátást november 18-ra tervezik. Ugyanakkor a források szerint ez a menetrend még véglegesítésre vár, és az amerikai tőzsdepiacok addigi teljesítményétől függ.

A kibocsátás korábbi adatok szerint mintegy 20 milliárd dollár értékű lehet. Folytatódott a fellendülés a nemrégiben még súlyos pénzzavarban lévő General Motorsnál: az amerikai autógyártó sorban a második nyereséges negyedévről számolt be augusztusban. A jó eredményeknek, és a likviditási helyzet javulásának köszönhetően a társaság egyre közelebb került a tőzsdei bevezetéshez. Az Opel azonban változatlanul gyengélkedik.

A GM adózott eredménye 1,3 milliárd dollár lett a második negyedévben, az elsőben 865 millió volt, ezt megelőzően utoljára 2007 második negyedévében tudott profitot termelni a vezető amerikai autógyártó. Egy évvel ezelőtt az összeomlás szélén álló GM-nek még 12,9 milliárd dollár volt a vesztesége. A bevétel 5,3 százalékkal 33,2 milliárd dollárra nőtt, és Európa kivételével valamennyi piacán bővült a forgalom. A GM-et az amerikai kormány mintegy 50 milliárd dolláros támogatása mentette meg 2009-ben az összeomlástól, azóta 61 százalékos részesedése van az autógyárban. A GM a tőzsdei kibocsátásból szeretné visszafizetni a támogatásként kapott összeget.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet