BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ne add el, tartsd az OTP-t (Raiffeisen)

Eladásról tartásra minősítette fel az OTP részvényeit a Raiffeisen elemzője Herczenik Ákos.

2010. május 21. péntek, 17:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ajánlás változtatása mellett a célár 4590 forintról 6289 forintra emelte az elemző. A jelentősen megemelt árfolyam a masszív tőketartaléknak tudható be - mondta el a Napi Gazdaságnak Herczenik Ákos. Az elemző szerint a jelentősebb pénzállományát a bank több mindenre is felhasználhatja. Az akvizíciókat ugyan előre nem lehet beárazni az árfolyamba, de amennyiben ezzel nem számolnak, akkor 2011-től jelentősebb osztalékot is fizethet az OTP. Ráadásul a Raiffeisen legutolsó elemzése óta jelentős változás állt be a hozamkörnyezetben is, ami szintén a célár emelkedését okozta.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet