Az ajánlás változtatása mellett a célár 4590 forintról 6289 forintra emelte az elemző. A jelentősen megemelt árfolyam a masszív tőketartaléknak tudható be - mondta el a Napi Gazdaságnak Herczenik Ákos. Az elemző szerint a jelentősebb pénzállományát a bank több mindenre is felhasználhatja. Az akvizíciókat ugyan előre nem lehet beárazni az árfolyamba, de amennyiben ezzel nem számolnak, akkor 2011-től jelentősebb osztalékot is fizethet az OTP. Ráadásul a Raiffeisen legutolsó elemzése óta jelentős változás állt be a hozamkörnyezetben is, ami szintén a célár emelkedését okozta.
