BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Deutsche Telekom profitot hozott

A legnagyobb európai távközlési vállalat, a Deutsche Telekom szerdán 767 millió eurós adózott eredményt jelentett az első negyedévről az egy évvel korábbi, 1,12 milliárdos veszteség után.

2010. május 12. szerda, 07:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi első negyedévi eredményt a nagy-britanniai T-Mobile húzta le, de azt azóta bevitték egy France Télécommal közös vegyesvállalatba.

Az elemzők átlagosan 714 millió eurós adózott eredményre számítottak most.

A bevétel 0,6 százalékkal, 15,81 milliárd euróra csökkent az egy évvel korábbihoz képest.

Tavaly a Deutsche Telekom - a Magyar Telekom legnagyobb részvényese - adózott eredménye 76 százalékkal 353 millió euróra csökkent a 2008-as 1,5 milliárdról. A bevétele 4,8 százalékkal 64,6 milliárd euróra emelkedett 61,6 milliárdról.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet