Kedden a forint gyakorlatilag az előző esti záróértékén nyitott, sőt, a reggeli órákban még erősödött is valamelyest az euróhoz képest, és ekkor érte el napi legmélyebb, 266,50 körüli szintet. Később a magyar deviza nem túl látványos gyengülésbe váltott, és délután fél három után az euró jegyzése megközelítette a 269 forintot is.
Ebben az Egyesült Államokból érkezett, az elemzői becsléseknél gyengébb külkereskedelmi adatnak lehetett szerepe. A novemberi amerikai kereskedelmi mérleg hiány ugyanis meghaladta a várakozásokat, miután az import a kivitelt meghaladóan bővült. Annyiban azonban ennek is lehet pozitív olvasata, hogy a belső fogyasztás a világ legnagyobb gazdaságában az egyik legfontosabb tényező, miközben a globális kereslet előtt továbbra is erős növekedési lehetőség áll.
Aláhúzza ezt az is, hogy a forint a régióval karöltve a dollár mozgását követi - mondta a Napinak Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője.
Később a forint ismét erősödött kissé, és délután öt óra körül az euró/forint már ismét 267 körül, illetve nem sokkal efölött állt.
A technikai indikátorok továbbra sem jeleznek trendfordulót az euró/forint lefelé jövetelében, ahogy az euró/dollár felfelé araszolásának kifáradását sem vetítik egyelőre előre - közölte Sörös Csaba, a Takarékbank elemzője. Így rövid 1-2 hetes időtávon továbbra is a forint erősödésre számítunk, amennyiben nem jönnek kiugróan jó amerikai makroadatok a héten.
Felmerülhet a kérdés, hogy a november óta gyakorlatilag érdemi korrekció nélkül emelkedő nemzetközi részvénypiacok és egy esetleges korrekció nem veszélyezteti-e a forint pozícióit. Technikai alapon itt sem látjuk még a trend elgyöngülését, de természetesen a befektetők fejében ott lehet a kisördög, hogy egy-egy érdemi rossz hír, vagy egy vártnál rosszabbul sikerülő gyorsjelentési szezon, esetén jobban beleadjanak a piacokba és akkor a forint erősödésének fenti teóriája is megdőlhet - int ugyanakkor óvatosságra az elemző.
