A piaci konszenzus megteremtése érdekében a tőzsde igazgatósága megbízta Mohai György vezérigazgatót az előkészítő munkálatok folytatásával.
Mohai a Napinak adott egy korábbi interjúban leszögezte, a BÉT többségi tulajdonosa, a Wiener Börse által bevezetni szándékozott Xetra rendszerrel olyan szereplőket lehetne a pesti tőzsdére csalogatni, akik még semmilyen formában nincsenek itt jelen, ami felpörgethetné a forgalmat is.
A hazai brókercégek azonban attól tartanak, sérülnének üzleti érdekeik, mivel az új rendszer bevezetésével elsősorban külföldi intézményi ügyfeleket is veszthetnének.
