BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb halasztás Xetra-ügyben

A BÉT Igazgatósága november 26-án másodjára tárgyalt a XETRA kereskedési rendszerről, ám a bevezetéssel kapcsolatos döntést elhalasztotta.

2009. november 26. csütörtök, 16:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piaci konszenzus megteremtése érdekében a tőzsde igazgatósága megbízta Mohai György vezérigazgatót az előkészítő munkálatok folytatásával.

Mohai a Napinak adott egy korábbi interjúban leszögezte, a BÉT többségi tulajdonosa, a Wiener Börse által bevezetni szándékozott Xetra rendszerrel olyan szereplőket lehetne a pesti tőzsdére csalogatni, akik még semmilyen formában nincsenek itt jelen, ami felpörgethetné a forgalmat is.

A hazai brókercégek azonban attól tartanak, sérülnének üzleti érdekeik, mivel az új rendszer bevezetésével elsősorban külföldi intézményi ügyfeleket is veszthetnének.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet