BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot zuhant Bukarest

Komoly gyengüléssel zárt a bukaresti tőzsde, elemzők szerint a tőzsdei cégek féléves eredményei miatt tért vissza a pesszimizmus.

2009. augusztus 17. hétfő, 18:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős eséssel zárta a hét első kereskedési napját a Bukaresti Értéktőzsde (BVB) a nap végén a mutatók mindegyike négy százalék fölötti mínuszt mutatott.

A befektetők pánikszerű eladásai 30 millió lejes forgalmat generáltak és az elmúlt három hónap legalacsonyabb szintjére húzták a mutatókat. A BVB vezető indexe a BET-C 4,67 százalékot zuhant, a blue chippek indexe a BET közel 5 százalékot esett. Az öt befektetési alap (SIF) közös mutatója a BET-FI mínusz 4,4 százalékon zárt, míg az energetikai szektorban érdekelt vállalatok papírjai átlagosan 4 százalékkal értéktelenedtek.

A piacot a SIF-részvények mellet leginkább bankpapírok húzták. Záráskor egy BRD SocGen (BRD) papír 11,10 lejbe került, ami közel 6 százalékkal kevesebb, mint előző nap.

A befektetői pesszimizmus egyik oka a tőzsdei cégek által közölt a vártnál is rosszabb féléves eredmények - állítják az elemzők.

Bár az első negyedévhez képest eredményekben némi javuléás tapasztalható, az előző év hat hónapjához viszonyítva a veszteség még mindig jelentős. A vállalatok nettó profitja ugyanis az idei év első felében 440 millió euró volt, 45,7 százalékkal kevesebb, mint a tavalyi év azonos időszakában. Ezzel egy időben féléves pénzforgalmuk a tavalyi 5 milliárdhoz képest 3,8 milliárd euróra mérséklődött, ami közel 25 százalékos visszaesést takar.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet