A nap végi hajrá főleg a Richter záró szakaszában történt felkötésének köszönhető, bár a többi nagypapír is az utolsó fél órában emelkedett óriásit.. A gyógyszerrészvény ugyanis a nap nagy részét 35 800 illetve 35 600 forint között öltő részvény a záró szakaszban rántották fel 36 750 forintig, ami 5 százalékos emelkedést jelentett a keddi záró árhoz képest.
A vezető részvények közül még nagyon jól szerepelt a 4 százalékkal dráguló OTP is. A bankpapír napközben sokáig a 3400 forintos szint alatt egyensúlyozott, a nap végén azonban a jelentősebb pluszban nyitó amerikai indexek hatására kilőtt az árfolyama. Végül a bankpapír is napi maximumán 3448 forinton zárt, igaz most már csökkenő 8 milliárd forint alatti forgalom mellett.
A Mol volt a leggyengébb részvény szerdán a nagyok közül. Az olajrészvény a nap végére 3,5 százalékkal tudott emelkedni, szintén az utolsó fél óra hajrájának betudhatóan. A 12 700 forintos záró ártól azonban a nap nagy részében jóval alacsonyabban 12 300 és 12 400 forint környékén adták vették a részvényt.
A Magyar Telekom 628 forintos utolsó kötése 3,6 százalékos növekedést jelentett, a részvény grafikonja pedig a többiekéhez hasonlóan a nap végén ugrott meg erőteljesen felfelé.
A kisebb papíroknak már nem volt ennyire jó napjuk, a nagyokéhoz hasonló száguldásra nem is nagyon találni példát. Jól mutatja ezt, hogy az FHB nagytestvérétől elmaradva 2,6 százalékkal 750 forintig drágult, míg az Egis csupán 0,7 százalékkal tudott 17 995 forintig emelkedni.
