BUX 139052.60 1,04 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magánemberként szállt ki a TvNetWork elnöke

Eladta magánszemélyként birtokolt teljes részvénymennyiségét Nemes Attila, a TvNetWork elnöke és gazdasági igazgatója - jelentette be a cég a BÉT honlapján.

2009. július 15. szerda, 10:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vevő az Alföldi Kábeltelevízió Építő és Üzemeltető Kft. volt, amely a megvásárolt mintegy 2 millió papírral együtt valamivel több mint 2,5 millió TvNetWork-törzsrészvényt birtokol, s ezzel közel 15 százalékos tulajdonosa lett a társaságnak. A vételi ár részvényenként 237 forint volt, pontosan annyi, amennyi az utolsó záróár a bejelentés előtt. A hír nem rengette meg a részvény árfolyamát, kedden szinte nem is volt kötés a papírra.

Nemes Attila a Napi megkeresésére elmondta, a feleségével 50-50 százalékban birtokolt Finatech Kft.-n keresztül továbbra is részvényese maradt a cégnek, mivel csak a magánszemélyként birtokolt részvényeit adta el. Ugyanakkor a tulajdonosváltozást követően is Nemes marad a társaság elnöke és gazdasági igazgatója és a menedzsment sem változik.
Az elnök az alföldi kábeltelevíziós társaságot nem szakmai, hanem pénzügyi befektetőnek tekinti, és arra a kérdésünkre, hogy miért adta el papírjait, azt a választ kaptuk, hogy pénzre volt szüksége.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet