BUX 138878.48 0,91 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felemás teljesítmény volt Amerikában

Jó és rossz hírek egyaránt voltak, így nem csoda, hogy felemás volt a teljesítmény Amerikában.

2009. július 11. szombat, 11:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai fogyasztói hangulat romlása és a Chevron vártnál halványabb profitkilátásai miatt esett a Dow Jones index a hét utolsó napjá míg a Goldman Sachs-nak az amerikai hardver és szoftver piacokra vonatkozó felminősítése következtében emelkedtek a technológiai részvények így a Nasdaq is pluszban tudott zárni. A Dow Jones 0,5 százalékos veszteséggel 8146,52 ponton fejezte be a napot,  míg a Nasdaq 0,2 százalékkal 1756,03 pontra emelkedett.

Az amerikai fogyasztókat az nyomasztja, hogy elhúzódhat a gazdasági válság, így veszélybe kerülhet az állásuk, vagyonuk pedig tovább veszíthet értékéből.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet