A nap eleji optimizmus nem tartott sokáig a magyar tőzsdén, így egész napos esés után csúnya hetet zárt a részvénypiacunk.
A vezető papírok közül a napok óta nagyon halovány OTP-n az sem segített, hogy reggel a bank bejelentette 200 millió eurós kölcsön mellett OTP-részvényeket is vesz az EBRD. Igaz, ez valószínűleg az OTP saját részvényeit jelenti majd, így a kereskedésben nem lesz érezhető hatása. A bankrészvény így hiába volt sokáig pluszban - napi csúcsa 3240 forint volt - végül 2 százalékos mínuszban 3086 forinton fejezte be a napot.
A 11 700 forintos napi csúcsán kezdő Mol is sokat esett a nap végére, az olajrészvény esetében azonban ez érthető is, hiszen az olaj ára rengeteget csökkent az elmúlt napokban. Az olajrészvény végül 2,2 százalékkal csökkenve 11 250 forinton zárt.
A hét utolsó napján a gyógyszerrészvények sem jelentettek menedéket. Az Egis 2,1 százalékkal 17 865 forintra, a Richter 2,3 százalékkal 32 400 forintra csúszva fejezte be a hetet.
Viszonylag jól szerepelt a vezető papírok közül a Magyar Telekom, amelynek a várható kamatcsökkentés ad támaszt. Az utolsó ár 572 forint volt, ami 0,5 százalékos esést jelentett.
A BUX így végül a nap eleji plusz után, egész nap csökkenve 1,8 százalékot esett, ami 14 325 pontot jelentett.
Több kisebb papírral kapcsolatosan is voltak hírek. A Genesis esetében a tőkeemelés hírét nem díjazták a befektetők. A részvény jegyzése 0,8 százalékkal 618 forintra csökkent.
Drasztikusan esett a Humet is, amely azt jelentette be, hogy hétfőtől vezeti be az új részvényeit. A részvény 5,6 százalékkal 17 forintra mérséklődött.
Jó hírnek bizonyult viszont, hogy közzétették az RFV nyilvános kibocsátásának az időpontját a részvény ugyanis 2 százalékkal 2949 forintra emelkedett.
