BUX 138988.03 0,99 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Féléves csúcson járt a forint

A forint az euróval szemben 270 felett és 268 aslatt is járt csütörtökön, miután ellentétes hírekre reagált napon belül.

2009. július 2. csütörtök, 15:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nap elején még nagy volt a bizonytalanság az éjszakai kereskedés során 269 alatt is járó magyar deviza ugyanis reggel, a nyitás után 270,5-re gyengült vissza. Enyhe korrekcióval indult tehát a nap a szerdai zárás után. Kora délelőtt azután 269,7 forintért adtak egy eurót - mondta a Napinak Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője.
A délutáni sikeres magyar kötvényaukció hatására azonban 267,70 forintig szaladt el az árfolyam, ami féléves csúcsot jelentett. Délután viszont a várakopzásoknál rosszabb amerikai munkanélküliségi adat hatására ismét a 270 forintos szintet nyaldosta az árfolyam.
A dollár-forint árfolyam 191,70 forint lett, míg egy svájci frankért 176,85 forintot kértek a bankközin.
Ötvös szerint kérdéses, hogy meddig maradhat a jelenlegi szinteken a forint úgy, ha a tőzsdéken fordul a hangulat. A devizakereskedő szerint nem kizárt, hogy csütörtök este is lesznek erőtlejes kilengések, főleg, ha az amerikai tőzsdék sokat esnek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet