A magyar és a lengyel deviza keresztárfolyama több mint 4 éves csúcsra ért a napokban, ami profitrealizálást indított be, ez okozhatta azt, hogy a zloty tudott a legtöbbet erősödni a régióban - mondta el a Napinak Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője.
A régióban jól teljesít a román lej, illetve cseh korona is. Ezt segíti a kedvező környezet és a viszonylag alacsiony volatilitás is, illetve az, hogy a keddi portfólióallokációk folytán beerősödő dollárt a délelőttre már visszaadták - mondta a szakértő. Az euródollár sávozása is segít a forintnak, valamint a carry trade szempontjából is előnyös a jelenlegi helyzet. Anyugodt árfolyamok mellett ugyanis jelentős kamatelőnyt jelent a magyar 9,5 százalékos jegybanki alapkamat, amit a piaci szereplők szeretnek is kihasználni ilyen időkben.
Ötvös szerint amíg a tőzsdék oldalaznak, és a világban nyugalom uralkodik tovább erősödhetnek a régiós devizák, ha nem os olyan gyors ütemben, mint ahogyan azt az elmúlt napokban tették.
Szerdán délután az amerikai dollárért 191,70, a svájci frankért 177,60 forintot kértek a bankközin, míg az euró 270,50 forintot ért.
